Nový školní rok startujeme soutěží!

Co si během letošního podzimu nesmíte nechat ujít, je soutěž „Uvař a vyhraj“, kterou jsme přichystali k příležitosti Mezinárodního dne kuchařů s našimi partnery a ve které soutěžíme o parádní projektový den pro celou školu v hodnotě až 100 000 Kč!

Nový školní rok je tady a s ním i naše lektorské aktivity na základních školách. Přes prázdniny jsme nelenili a přichystali jsme v našem vzdělávacím programu několik novinek, které ještě více zpestří výukové materiály a učitelům usnadní výuku. Pokud chcete naše profesionální lektorky s ukázkovou hodinou u vás ve škole, neváhejte nás kontaktovat na proskoly@edhance.cz.

Co si během letošního podzimu nesmíte nechat ujít, je soutěž „Uvař a vyhraj“, kterou jsme přichystali k příležitosti Mezinárodního dne kuchařů s našimi partnery a ve které soutěžíme o parádní projektový den pro celou školu v hodnotě až 100 000 Kč!

Soutěž navazuje na uskutečněné přednášky z programu Nestlé pro zdraví dětí, které děti zábavnou a interaktivní formou naučily základy ve vyváženém životním stylu. Teď si školáci mohou vyzkoušet své dovednosti v praxi! Do soutěže se ale může zapojit každá základní škola v Česku, která má svou školní kuchyňku a partu mladých kuchtíků, kteří rádi vaří. Soutěžním úkolem je, aby třída nebo tým v čele s pedagogem společně sestavili pokrm, který bude splňovat zásady vyváženého a pestrého stravování našeho programu (tyto informace naleznete v našich výukových materiálech zde), tento pokrm připravili, výsledek vyfotili a nakonec své dílo přihlásili prostřednictvím webu nestleprozdravideti.cz do soutěže! Jejich pokrm zhodnotí odborná porota, která udělí body v několika kategoriích známkováním 1-5, jako ve škole. Vítězem se stane skupina, která získá v součtu nejmenší hodnotu známky. Hodnotit se bude nutriční hodnota pokrmu, náročnost přípravy a také důvtip a kreativita při přípravě pokrmu. Do poroty jsme sezvali nejen milovníky dobrého jídla, ale hlavně odborníky, kteří s námi dlouhodobě spolupracují: MUDr. Petra Tláskala ze Společnosti pro výživu a šéfkuchaře Jiřího Středu z Nestlé Professional. Za program Nestlé pro zdraví dětí pak Martinu Šilhánovou, manažerku CSR Nestlé.

Tým, který od poroty dostane nejnižší počet bodů, vyhraje skvělý projektový den, který se uskuteční 25. 10. 2018 ve škole vítěze. Na co všechno se škola, která vyhraje, může těšit?

- vaření s profesionálním kuchařem (včetně dodání veškerých surovin)

- natočení videa z akce, které škola může využít k vlastní propagaci

- výukové lekce programu Nestlé pro zdraví dětí

- pohybové aktivity s programem Děti na startu

- křížovky, doplňování

- soutěže o další dárky

Hlavní cena je odměna nejen pro soutěžní tým, ale i pro celou školu a čím více skupin se přihlásí, tím vyšší je pravděpodobnost výhry školy.

Jak vypadal projektový den v loňském roce, uvidíte v tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=zGYw53CqjaE

POZOR! Soutěž končí už 12. 10. 2018, proto neváhejte a přihlaste svoji školu co nejdříve!

Více informací a podrobná pravidla soutěže naleznete zde.

Mohlo by vás dále zajímat