Naši lektoři opět vyrážejí mezi děti s novou výukou

Jaké jsou cíle projektu Nestlé pro zdraví dětí a co nás letos čeká a nemine?

Program NESTLÉ PRO ZDRAVÍ DĚTÍ prostřednictvím profesionálních lektorů vzdělává už od roku 2015 děti ve školách ke zdravému a vyváženému životnímu stylu. Ten je prevencí před obezitou, nadváhou a dalšími civilizačními chorobami s nimi spojenými.

Od roku 2015 se s naším programem setkalo více než 70 000 dětí a i letos se na něj žáci základních škol a jejich pedagogové, mohou těšit. Tentokrát ale ve zbrusu novém kabátě! V současnosti máme nové edukační materiály, kde nechybí pět výukových lekcí s aplikací pro interaktivní tabule a čtyři výukové lekce se zábavnými pracovními listy. Odbornou záštitu těchto materiálů převzal Prim. MUDr. Petr Tláskal, CSc. ze Společnosti pro výživu, působící jako vedoucí lékař oddělení léčebné výživy a jako předseda Nutričního týmu ve Fakultní nemocnici Praha Motol. I tentokrát se ve výuce zabýváme aktuálními a žádanými tématy jako jsou vyvážená strava, rizika nevhodného stravování nebo zatraktivnění ovoce a zeleniny. O vhodnosti zařazení do výuky a o dalších tématech se můžete dozvědět více zde. Lekce jednotlivých modulů jsou navrženy tak, aby byly vhodné do výuky základních škol. Didaktika modulů vychází s potřeby pedagogů předávat výuku zábavně a uplatňovat získané informace ihned v reálném životě.

Nové aktivity pro školy

Rok 2018 kromě nových výukových materiálů a přináší další aktivity projektu spojené s podporou vyváženého životnímu stylu a přirozeného pohybu. Chystáme pro vás nejen soutěže, ale také celý program zaměřený na zatraktivnění výuky v této oblasti. Více se dozvíte opět tady!

Mohlo by vás dále zajímat